خانه > روزانه نويس > مطالب مهندس برزگر را در کنفرانس نت کپی کردند!!

مطالب مهندس برزگر را در کنفرانس نت کپی کردند!!


مثل اينکه در هفتم و هشتم آبان امسال پنجمين کنفرانس بين اللملي نت در تهران برگزار شد و من مثل هميشه نبودم!! از اينکه در اين کنفرانس بي محتوي مثل سالهاي قبل شرکت نکردم خوشحال هستم ، چون حداقل شاهد کپي برداري نادرست برخي متقلبين از مطالب همکار گرامي آقاي مهندس برزگر نبودم !! اين آقاي مهندس برزگر عزيز هر سال يک شوکي بهش بايد وارد شود تا باورش شود که آدم با سوادي است و به مطالبش آنقدر مراجعه مي کنند که به عنوان يک مرجع براي مخاطبين شده است.نقش هيئت علمي بين اللملي! کنفرانس بين اللملي! چیست؟ نمی دانم.در مورد کنفرانس نت نظر خودتان را بنويسيد تشکر.

Advertisements
دسته‌ها:روزانه نويس برچسب‌ها: ,
 1. 13 نوامبر 2008 در 14:33

  دوست گرامي جناب آقاي مهندس جلالي
  باسلام و احترام
  از اظهار لطف شما بسيار ممنون و متشكرم. گواينكه خودم را آدم با سوادي نمي دانم. در زمينه اعضاء بررسي كننده مقالات كنفرانس نت نيز انتظار اين است كه همانگونه كه ما در كنفرانس TPM عليرغم وقت بسيار كم با دقت مقالات را بررسي نموده و هرگونه كپي برداري را نيز حتي با جستجو در سايتها و بلاگها كنترل نموديم ، متخصصين طراز اول مملكت در زمينه نت نيز كمي وقت بگذارند تا هر دوره با چنين مواردي مواجه نشويم. من اطمينان دارم كه اين كپي برداري تنها از مطالب من نبوده است.
  راستي مهندس جان ، آقاي هومن حبيبي كه دوست خوبمان آقاي مهندس تجويدي از ايشان دل پري دارد ، به مطالب وبلاگ شما نيز رحم ننموده و حتي مطالب مشاوره اي شما را عينا كپي برداري نموده وبا نام خود درج نموده است. اگر اعصابت بهم نمي ريزد يك نگاهي به سايت اين شخص بيانداز
  در زمينه خبرهاي كنفرانس سال آينده نيز موارد را به اطلاع شما خواهم رساند
  موفق و پيروز باشيد
  به اميد ديدار مجدد
  برزگر

  پاسخ:
  سلام مهندس گرامی آقای برزگر
  برایم زیاد مهم نیست که مطالبم را ایشان بدون ذکر منبع استفاده کرده است امیدوارم هم ایشان و خوانندگان سایتش از مطالب بهره مند شده باشند و در ارتقاء سطح نت کارخانه هایشان تاثیری داشته باشد سهم من و شما از جای دیگری که باید برسد خواهد رسید.
  خدا را شکر نیازمند غیر نیستیم بخصوص در زمینه های علمی
  تشکر منتظر جلسات آتی با شما و دیگر دوستان هستم
  موید باشید
  جلالی

 2. يك دوست هميشگي
  15 نوامبر 2008 در 08:51

  جناب آقاي مهندس جلالي
  دوست عزيز
  با سلام
  احتراماً ضمن ابراز تشكر ويژه از مطالب مندرج در وبلاگ و همچنين مطالب مطرح شده در در اولين كنفرانس نت در موسسه مطالعات و بهره وري كه بنده براي اولين بار افتخار آشنايي با شما را از نزديك داشتم ، همانطور كه مستحضريد اولين و مهمترين كاركرد اصلي استراتژي خلق مزيت رقابتي و ايجاد ارزش افزوده براي مشتري است و اين امر تنها در سايه ارزيابي محيط داخلي و خارجي سازمان امكان پذير مي باشد و تا ما و ساير همكاران محترم به دنبال گله گذاري و توجه ويژه به نيمه خالي ليوان و داشتن ديدگاه منفي گرايانه نسبت به اطرافيانمان هستيم در اين محيط صد در صد رقابتي امكان پيشرفت و ترقي نداشته و قطعاً روز به روز عقب نشيني و پس رفت تخصصي را شاهد هستيم .
  جناب آقاي جلالي عزيز من از شما تعجب ميكنم كه با توجه به اينكه شعار شما رسيدن به نت فراگير TPM و نت ناب و افزايش كار گروهي و حل مسئله است ، اگر شما بدنبال پيشرفت جايگاه نت بنگاههاي توليدي مملكتمان هستيد و خود را بعنوان يك مشاور كهنه كار قبول داريد ، مهمترين چيز در اين راه اعتماد كردن به ديگران و دادن ديدگاه خوشبينانه به ديگران مي باشد .
  چرا شما اين حركت آن فلان شخصي كه به قول شما كپي كردن را انجام داده به حساب اشاعه و ترويج فعاليتهاي شما و متخصصيني همچون شما نمي گذاريد مگر نه اينكه خود شما مطالب مندرج در سايتها و ساير مراجع خارجي را ترجمه كرده و با نام خود به چاپ مي رسانيد . مگر نه اينكه شما با بهره گيري از مطالب روز دنيا و صاحب نظران خارجي خود را بروز نگه داشته باعث پيشبرد اهداف خود هستيد .
  چون آن فلان مطالب از سايت خارجي گرفته شده و صاحب امتياز نمي تواند و حوصله اين را ندارد و حتي خبر ندارد كه پيگيري اينگونه مطالب را بكند ايرادي ندارد .چون آن متخصص خارجي و ساير متخصصينSHARP ديگر اگر به دنبال اينگونه مطالب حاشيه اي و ….. بودند تا حالا شاهد روئيدن چندين ايران مشابه عين قارچ بوديم .
  چرا نمي آئيد فرهنگ دوستي و دوست بودن و انجام كارها را بصورت گروهي را ترويج دهيم .چرا بدنبال پيشرفت صنعت كشور عزيزمان ايران نباشيم .
  پس مهندس جان من عاجزانه از شما و امثال شما تمنا دارم كه ضمن دوري گرفتن از مطالب حاشيه اي ( ايرادي ندار آقاجان بگذاريد هر كسي هرجوري كه مي خواهد در مورد شما فكر كند و مطالب شما را به چاپ برساند حد اقلش اينه كه شما بايد خوشحال باشيد كه مطالب شما بدون توجه به ذكر منبع باعث رشد و شكوفايي صنعت كشورمان شده است) بيائيد نگراني ها و توهين كردن به اين و آن و فلان انجمن و زير سؤال بردن آنها با هم يكصدا بدنبال عارضه يابي صنعتمان باشيم و شاهد روز افزون پيشرفت كشورمان باشيم .
  پس سعي نكنيد كه با مطالبتان افكار متمركز شده بازديدكنندگان وبلاگتان و ساير سايتهاي تخصصي را به هم بريزيد . چون من شخصاً احساس مي كنم كه حداقل وقتي وارد وبلاگ شما ميشوم احساس ارتقاي دانشي را دارم كه هنوز در حالت STANDBY قرار گرفته و خوشحالم كه دوستانن خوبي مثل شما دارم .
  بنابر اين سعي كنيد كه اين احساس را از بين نبريد .
  ارادتمند شما

  پاسخ:
  سلام جناب آقا/خانم یک دوست همیشگی
  با تشکر از ابراز احساسات و نظرات خویش
  معتقدم که در مطلب این پست به کسی توهین نکردم چون گردانندگان انجمن نت زحمت و تلاش زبادی می کشند ولیکن تلاش و زحمت زیاد نشان کیفیت و محتوی غنی نیست. شما اگر محتوی سی دی مقالات پنج کنفرانس برگزار شده قبلی را سر جمع کنید و مطالعه کنید متوجه منظور من بهتر خواهید شد.
  شما یک بار خودتان را جای آقای مهندس برزگر بگذارید و یک مطلب در سطح مطالب ایشان تهیه کنید چقدر وقت می گیرد؟ چقدر مطالعه می خواهد؟ چه تجربیاتی را باید عملا» دیده باشید؟ و حال و حوصله تایپ و تدوین را هم اضافه کنید ، بعد یک نفر بدون ذکر منبع و مرجع تمامی زحمات شما را بنام خویش ثبت کند و در کنفرانس بین المللی نت هیئت علمی اجازه تکثیر دهد!!
  اگر هیچ حسی به شما دست نمی دهد عنوان نکنید «یک دوست همیشگی» !
  موفق باشید و امیدورام که یک دوست همیشگی باقی بمانید.
  جلالی

 3. دکتر سلطانی
  16 نوامبر 2008 در 19:24

  دوست گرامی
  جناب آقای مهندس جلالی
  زحمات متخصصین با ارزشی همانند شما و مهندس برزگر در صنعت قابل تقدیر و تشکر است . به طور قطع هر تحقیقی بر بایه تحقیقات دیگران استوار است و هر انتشاری در راستای بژوهش های دیگران است .
  انتشار مطلبی بدون ذکر منبع چیزی از ارزش های آن نمی کاهد ، بلکه نشان دهنده ضعف علمی و روش غیر آکادمیک استفاده کننده است .در بازار آشفته ایکه محیط های علمی نیز از آن در امان نیستند ، حساسیت هایی این چنین از شما بعید است و یقینا در اراده شما در راستای اجرای رسالت علم بی تاثیر خواهد بود.
  موفق باشید
  سلطانی

  پاسخ:
  سلام و تشکر جناب آقای دکتر ساطانی گرامی
  ما ایرانی ها گاها» خصلتهای نامناسبی داریم یکی از آنها مخفی کردن احساساتمان است و همیشه عادت بر آن داریم که در لفافه سخن بگوییم و و رعایت موقعیت و شهرت خویش باشیم و یا اینکه نگران باشیم مخاطب چه عکس العمل نشانی میدهد!! نه اشتباه نکنیم حساسیتی ندارم چون برای چیزی باید حساسیت نشان داد که ارزشش را داشته باشد . به زبان ساده احساس درونی ام را نسبت به آقای مهندس برزگر و انجمن نت بیان کردم.
  اما شما به موضوع خوبی اشاره کردید: » به طور قطع هر تحقیقی بر بایه تحقیقات دیگران استوار است و هر انتشاری در راستای بژوهش های دیگران است .» که نشان از تجربیات مفید و خوب شما دارد.
  فرقی که در فعالیتهای من و آقای مهندس برزگر ( و برخی دیگر از دوستان و همکارانم ) در فعالیتهای پژوهشی وجود دارد ، استفاده از این تخقیقات در کف کارخانه و تجربه عملی اشان است. زحمت بکشید و کتاب نت بهره ور فراگیر دو جلدی جناب آقای مهندس رستمیان را ببینید تا این تفاوتها را بیشتر درک کنید.
  عادتی بدی شده است که اکثر دانشجویان در دانشگاه های کشور با کپی برداری از دیگران طرح ها و پروژه های خودشان را پیش می برند و اساتید محترم و محترمه نیز برای کسب رتبه تن به هر گونه مقاله و محتوی می دهند. نمونه تکاملی آن را در سطج کشور می توانید در مدرک جناب آقای کردان ببینید!!
  اما موضوع مهم اینکه من هیچ گاه از اینکه مطالب خودم کپی شود و ذکر منبع نگردد ناراحت نمی شوم و نشده ام و اعتراضی نکرده ام با اینکه بارها و بارها در مقالات دانشجوی و پروژه های فارغ التحصیلی کل مطالب سایت را آورده اند و حتی در کارخانجات برخی از مطالب تکثیر می شود بعنوان نمونه در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان مطالب سایت تکثیر می شود و یا در صنعت کاشی در شهرهای یزد و میبد ، پتروشیمی های جنوب کشور و … بارها مطالب اینجانب استفاده شده است و هیچ گله ای نیست و از این بابت خوشحالم که توانسته ام بدون شهرت و نام در صنعت آثار مفیدی در ارتقا سطح نت ایجاد کنیم و خداوند متعال را شاکریم چون سواد خاصی ندارم و هر چه داریم از او داریم و موقت است.
  ولیکن وقتی دامنه این گونه مباحث به دیگر دوستان گرامی ام هم چون آقای مهندس برزگر و غیره سرایت کرد احساسم را ساده و بی ریا بیان کردم ..
  از اینکه نظر خویش را طرح کردید متشکرم
  موید باشید
  جلالی

 4. مهدی فکوری
  9 دسامبر 2008 در 08:45

  با سلام . احترام.آرزوی قلبی من اینست که کپی برداران از مقالات و طرح های دیگران لااقل این دانش ها را کاربردی و اجرا نمایند که حق مطلب ادا شود. متاسفانه این افراد از دانش دیگران فقط در حوزه های غیر واقعی و بسود منافع شخصیتی کاذب خودشان استفاده میکنند که این کار دور از شان انسان است. اما این موارد هم همچون سایر دست کجی های انسان متاسفانه پایانی نخواهد داشت. از اولین روز هایی که کشت دانه در زمین توسط انسان انجام گرفته است , میلیارد ها تن دانه توسط کلاغها به سرقت رفته است. فکر میکنید چه نوع رابطه معنی داری بین کلاغ و انسان کپی بردار دزد وجود دارد؟ موفق باشید.

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s