نرم افزار

در اینترنت به زبان فارسی بهترین و بیشترین مقالات و مطالب در خصوص نرم افزارهای مدیریت نگهداری و تعمیرات توسط این سایت با همکاری تیم های تحلیل گر سیستم و برنامه نویس و متخصصین مشاور سیستم های نگهداری وتعمیرات تهیه و ارائه شده است. قبل از اینکه هر گونه نرم افزاری نگهداری وتعمیرات برای کارخانه و سازمان خویش خریداری کنید توصیه می شود مطالب زیر را با دقت بخوانید و برای خرید نرم افزار نگهداری وتعمیرات برنامه ریزی و استراتژی داشته باشید. شاید هزینه پرداختی اولیه برای خرید یک نرم افزار نت در گام اول هر چند زیاد یا کم که باشد زیاد مهم نباشد ! ولیکن آنچه مهم و کلیدی به نظر می رسد آینده استفاده و بهره مندی از نرم افزار و ورود اطلاعات در آن است که سالها کارشناسان سازمان نیاز به اطلاعات و داده های قدیمی و جدید برای بهبود سیستم نگهداری و تعمیرات سازمان دارند.

لیست مقالات و مطالب ارائه شده در زمینه نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات را در زیر ملاحظه کنید( این مجموعه به مرور زمان تکمیل و مقالات دیگر اضافه خواهد گردید لذا با اشتراک در خبرنامه سایت از بروز شدن مقالات جدید در زمینه نرم افزار های نت مطلع خواهید شد):

توقعات ما از نرم افزارهاي نگهداري و تعميرات چيست؟!

CMMS قسمت سوم – نياز كليدي به خدمات پشتيباني مغزافزاري (دانشي)

CMMS قسمت دوم – نياز كليدي به خدمات پشتيباني نرم افزاري

CMMS قسمت اول-نياز هاي كليدي براي نرم افزارهاي نگهداري و تعميرات

نگاهي به چک ليست نرم افزار نگهداري و تعميرات

سيستمهاي مکانيزه تعميرات و نگهداري (CMMS) قسمت سوم

سيستمهاي مکانيزه تعميرات و نگهداري (CMMS) قسمت دوم

سيستمهاي مکانيزه تعميرات و نگهداري (CMMS) قسمت اول

CMMS

 

حداقل هزینه تهیه یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات در ایران از 4 میلیون تومان شروع می شود و با توجه به تعداد کاربران در شکبه و ماژولهای مورد نیاز برای فعالیتهای نگهداری وتعمیرات و لینک داده های بانک نرم افزار به دیگر سیستم های سازمان تا 30 میلیون تومان نیز می رسد.و سازمانها نگران از هزینه اولیه و آتیه استفاده از این نرم افزارها می باشند.

برای خرید هر گونه نرم افزار نت تماس بگیرید.

Advertisements
 1. mustafa
  12 فوریه 2008 در 22:20

  salam,chtori mitonam narm afzare cmms ro bekharam

  پاسخ:
  با سلام جهت خريد نرم افزار نت كمي مشخصات از كارخانه و تعداد تجهيزات و شماره تماس را اعلام فرماييد تا اطلاعات كافي مبني بر نياز شما و ماژول هاي مختلف آن براي شما ارسال شود تيم مهندسي نرم افزار نت ما متناسب با نيازهاي كارخانجات قابليت انعطاف پذيري زيادي داشته و حتي نرم افزار نت را به ديگر نرم افزارهاي سازمان شما لينك مي كنند شماره تلفن نماينده فروش در تهران براي شما ارسال مي گردد.

 2. سازمان همياري
  18 فوریه 2008 در 11:10

  لطفا در باره نرم افزار نت و قيمت برنامه اطلاعاتي به بنده بدهيد.
  با تشكر

 3. سازمان همياري
  21 فوریه 2008 در 13:00

  با سلام و خسته نباشيد
  در سازمان برنامه اي به زبان delfi و پايگاه داده sql داريم و فقط خواستار خريداري برنامه نت مي باشيم به طوريكه با برنامه قبلي ما لينك خورده و با هم مچ شوند . آيا برنامه شما اين امكان را دارد. در صورت امكان قيمت نيز ارسال كنيد.
  با تشكر

  پاسخ:
  با سلام جهت خريد نرم افزار نت كمي مشخصات از كارخانه و تعداد تجهيزات و شماره تماس را اعلام فرماييد تا اطلاعات كافي مبني بر نياز شما و ماژول هاي مختلف آن براي شما ارسال شود تيم مهندسي نرم افزار نت ما متناسب با نيازهاي كارخانجات قابليت انعطاف پذيري زيادي داشته و حتي نرم افزار نت را به ديگر نرم افزارهاي سازمان شما لينك مي كنند شماره تلفن نماينده فروش در تهران براي شما ارسال مي گردد.

 4. سایت شرکتهای معرفی شده
  1 مه 2008 در 11:53

  سایت برخی از این شرکتها باز نمی شود . ضمنا برخی از آنها نیز از سال 84 تا کنون به روز نشده اند . (ظاهرا فعال هم نیستند )

  پاسخ : شما به نکته خوبی اشاره کردید همان منظوری که می خواستم در مقالات برای دوستان روشن کنم ببینید که برخی از این شرکتها و سایتها چقدر بروز نیستند و حال چگونه می توان به نرم افزار و بروزداری آن اطمینان داشت و نسبت به پشتیبانی بهنگام خاطر جمع بود.

 5. لیست نرم افزارهای خارجی
  8 ژوئیه 2008 در 10:48

  با سلام
  ممکنه لیست نرم افزارهای خارجی رو هم معرفی کنید؟

  پاسخ: سلام
  به لینک زیر مراجعه کنید خواهشمند است در هنگام نوشتن پیام نام و مشخصات خویش را نیز برای آشنایی بیشتر درج کنید تشکر
  http://www.plant-maintenance.com/maintenance_software_CMMS_A-L.shtml

 6. حسین اکبری
  23 اوت 2008 در 12:54

  استاد سلام
  من دانشجوی مکانیک هستم مشکلی که دارم دررابطه با قابلیت ماشین است(CMK)درصورت امکان مراراهنمایی کنید.

  پاسخ :
  سلام طرح موضوع و سوال کنید!؟ مبحث قابلیت ماشین به بحث ابزارهای آماری SPC بر می گردد و کارخانجات یکی از فعالیتهایی که در دوره های ابتدای راه اندازی تجهیزات ، راه اندازی مجدد و تناوبهای تعریف شده برای شناخت بیشتر نسبت به تجهیزات و قابلیت تولید آنها نیاز است انجام دهند که عملا» در ایران جایگاهی ندارد و انجام نمی شود. موضوع را مشخص کنید در خدمت هستم

 7. مهرداد نصري
  15 سپتامبر 2008 در 08:54

  با سلام
  من مسئول برنامه ريزي و كنترل تعميرات شركت گاز استان اصفهان هستم .
  مديريت اين شركت تصميم به خريد نرم افزار در زمينه نگهداري و تعميرات گرفته است لذا خواهشمند است اطلاعات كافي در خصوص نرم افزار هاي مفيد برا ي سازمان ما و همچنين نكاتي كه لازم است در قرارداد به آنها اشاره شود براي اينجانب ارسال نماييد و در اين زمينه به ما مشاوره و راهنمائي بيشتري دهيد.
  باز هم از زحمات جنابعالي كمال تشكر را دارم.

  پاسخ :
  سلام
  تصمیم به خرید نرم افزار نت بدون داشتن سیستم نگهداری و تعمیرات بهینه و استاندارد ، ریسک بالایی در عدم موفقیت سازمان در پیاده سازی نرم افزار نت دارد.
  بطور حتم هیچ گونه نرم افزار موجودی در ایران برای کار شرکتهایی مثل شرکت گاز ، برق و آب و غیره که خدمات نگهداری و تعمیرات آنها به صورت شبکه ای وتوزیعی می باشد قابلیت ،کارائی و کیفیت لازمه را ندارد.
  نیاز است ابتدا یک سیستم نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه کارآمد مطابق با فعالیتهای کسب و کار سازمان خویش داشته باشید و بعد از آن سیستم را توسط تحلیل گر سیستم مورد پردازش و تجزیه و تحلیل قرار دهید محتوی این تحلیل سیستم را برای برنامه نویسی نرم افزار نگهداری و تعمیرات با توجه به میزان رشد سازمان در فعالیتهای نگهداری و تعمیرات بکار برید و در طول چند سال مداوم بر اساس تجربیات و سوابق آن را تکمیل و بهینه سازید.
  توصیه می شود مقالات و مطالب سایت در مورد نرم افزار نت را کامل مطالعه کنید.موفق باشید

 8. انصاری
  20 اکتبر 2008 در 09:45

  سلام
  لطفا در صورت امکان مشخصات جزئی تری از نرم افزارهای نت و تلفن تماس لازم جهت خریداری آن ها را برای اینجانب ارسال نمایید.
  متشکرم

 9. پوریا
  24 اکتبر 2008 در 17:07

  سلام برای دانلود دموی نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات به کجا باید مراجعه کنم؟ با تشکر….

 10. یزدانشناس
  2 دسامبر 2008 در 01:29

  با سلام
  بنده به عنوان مهندس صنايع مشغول به کار در يک شرکت معدنی می باشم که تصميم بر اجرا سيستم نگهداری و تعميرات و خريد نرم افزار مناسب با ماشين آلات شرکت را داريم(لودر,بلدوزر,بيل مکانيکی و تجهيزات فراوری و…) در صورت راهنمايی جنابعالی صميمانه سپاسگزارم.

  پاسخ:
  سلام
  مقالاتی زیادی در سایت جهت اطلاع دوستان و همکاران درج کرده ایم که راهنمایی برای خرید و استقرار نرم افزار نت باشد.
  با خرید نرم افزار نت سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات در شرکت استقرار پیدا نخواهد کرد و بعد از گذشت یک الی دو سال نرم افزار در سازمان طرد خواهد شد مثل خیلی از شرکتها.
  ابتدا سیستم نت سازمان را متناسب با کار و فرآیند های سازمان طراحی کنید و سپس تحلیل سیستم داشته باشید تحلیل سیستم را به شرکتها نرم افزاری ارائه دهید و بخواهید بر اساس آن برای نیاز کارخانه و شرکتتان بهینه سازی کنند
  هر راه دیگری غیر از این ناصحیح است
  موفق باشید
  جلالی

 11. راد
  23 دسامبر 2008 در 15:52

  lotfan dar morede narmafzare TPM baram tozih bedin va inke in ye narmafzar ba hamin esme ya inke package narmafzari khasi hast ba esmae dige , bara kharid age liste gheymatam darid baram befrestid lotfan… az karkhane rooshan mozahemetoon misham , mamnoon

  پاسخ :
  سلام
  خواندن متن غیر فارسی سخت است
  نرم افزار تی پی ام نداریم نرم افزارهای نت با عنوان CMMS معرفی می شوند که در سایت بقدر کافی در مورد آن مقاله و مطلب ارائه داده ایم و سایتهای مختلفی را معرفی کرده ایم با مراجعه به موتور جستجو سایت و دسته بندی مطالب براحتی به آنها دسترسی خواهید داشت در خصوص خرید و معرفی نرم افزار مورد تایید با همراه من تماس بگیرید
  موفق باشید
  جلالی

 12. بهارک علی پناه
  2 ژانویه 2009 در 11:04

  جناب آقاي مهندس جلالي گرامي
  با سلام
  من یک مهندس نرم افزار هستم که روی تحلیل سیستمها کار می کنم در حال حاضر در حال طراحی یک نرم افزار تعمیرات نگهداری می باشم
  بیشتر نرم افزارهای ایرانی و خارجی موجود در بازار را مطالعه نموده ام و کم و کاستی های هریک را تا حدودی می دانم
  خواهشمند است لیستی از امکاناتی که یک سیستم تعمیرات و نگهداری بهره ور باید داشته باشد را برای من ارسال نمایید. در پایان دموی نسخه ای از نرم افزار طراحی شده را برای شما ارسال می کنم.

  باتشکر
  علی پناه

 13. مهرداد
  21 آوریل 2009 در 10:38

  با سلام
  بنده به عنوان مسول راه اندازي سيستم نگهداری و تعميرات مشغول به کار در يک شرکت صنعتي می باشم که تصميم بر اجراي سيستم نگهداری و تعميرات و خريد نرم افزار مناسب با ماشين آلات شرکت را داريم(تراش و فرزهاي CNC و معمولي و…) لطفا درصورت امكان شماره تلفن تماس خودتان را برايم ايميل فرموده در صورت راهنمايی جنابعالی صميمانه سپاسگزارم.
  ضمنا مطالب پرسش و پاسخهاي سايت شما را مطالعه نمودم نسبت به بعضي از پاسخهاي جنابعالي كه در زير به آن اشاره نموده ام توضيحات بيشتري نياز دارم درصورت ارائه از شما سپاسگزار خواهم بود.
  1- تصمیم به خرید نرم افزار نت «بدون داشتن سیستم نگهداری و تعمیرات بهینه و استاندارد» منظورتان چيست؟؟ ، ریسک بالایی در عدم موفقیت سازمان در پیاده سازی نرم افزار نت دارد.
  2- با خرید نرم افزار نت سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات در شرکت استقرار پیدا نخواهد کرد و بعد از گذشت یک الی دو سال نرم افزار در سازمان طرد خواهد شد مثل خیلی از شرکتها.
  ابتدا «سیستم نت سازمان را متناسب با کار و فرآیند های سازمان طراحی کنید» منظورتان چيست؟؟ و سپس تحلیل سیستم داشته باشید تحلیل سیستم را به شرکتهاي نرم افزاری ارائه دهید و بخواهید بر اساس آن برای نیاز کارخانه و شرکتتان بهینه سازی کنند.
  هر راه دیگری غیر از این ناصحیح است

  پاسخ:
  سلام
  فکر کنم شما جدیدا» از سایت نت بهره ور فراگیر دیدن کرده اید جواب سوالات شما در متن مقالات و مطالب سایت بارها داده شده است کمی بیشتر مقالات سایت را بخوانید شماره و مشخصات تماس بامن نیز در ستون سمت را سایت درج شده است
  موفق باشید

 14. مهرداد
  21 آوریل 2009 در 10:53

  سلام
  در قسمت پاياني پاسخ اين سوال :»در پيام يك از دوستان گرامي و خوانندگان سايت در خصوص نرم افزاهاي نت آمده است:

  بالغ بر 10 شرکت نرم افزاری رو میشناسم. فکر می کنم قبل از خرید نرم افزار باید آنچه را از نرم افزار توقع داریم در نظر بگیریم. خیلی از نرم افزار ها واقعا برای صنایع متوسط و کوچک غیر کاربردی اند. در شرکت ما (کاشی ستاره میبد) از نرم افزار نت استفاده می کنیم و تا حد زیادی به آنچه توقع داشتیم از نرم افزار رسیده ایم.البته پارامترهای زیادی هستند که هنوز در دستور کارمان هستند.»
  شما فرموده ايند: » هم چنين در خصوص كارخانجات كوچك شركتهاي ارائه دهنده نرم افزارهاي نت نياز است كه بسته نرم افزاري متناسب با اين گونه كارخانجات را آماده كنند با(قيمت كمتر)، كه در اين خصوص نرم افزارهاي نت با هزينه زير يك ميليون تومان مي تواند مناسب باشد.» از كجا و چگونه ميتوان نرم افزارهاي نت با هزينه زير يك ميليون تومان مناسب براي كار تعمير و نگهداري شركتمان را خريداري نمائيم .
  با تشكر فراوان از شما

 15. حامد رفیعی
  14 ژوئن 2009 در 08:56

  سلام استاد:
  من دانشجوی مدیریت صنعتی هستم و ترم آخر عنوان پروژه ام معرفی یک سیستم مکانیزه نت هست که من سیستم Isograph را انتخاب کردم منو راهنمایی می کنید

  پاسخ:
  سلام دوست گرامی
  با این سیستم کار نکرده ام و پیشنهاد می کنم به نرم افزارهای نت معرفی شده در ستون سمت راست سایت در قسمت پایین مراجعه کنید
  موفق باشید

 16. سلدا سيدپيران
  27 اکتبر 2009 در 09:53

  با سلام و خسته نباشيد مسئول PM يك كارخانه نوشابه سازي هستم .براي نوشتن برنامه روانكاري بطوريكه زمانهاي روانكاري دستگاهها را آلارم بدهد چه قدر مي باشد؟

 17. abdollahi
  6 مارس 2010 در 13:15

  باسلام وباتشکر از اطاعات مفیدتون
  مشجوی صنایع سال آخرم یه لیست از فزارهای نت ایرانی همراه توضیح کوتاه درمورد هرکدوم تا آخراین هفته احتیاج دارم اگرممکنه کمکم کنید
  باتشکر

 18. زارعی
  5 نوامبر 2010 در 01:30

  با نام و یاد خدا
  آقای مهندس از لطف بی چشمداشت و منت شما صمیمانه سپاسگزارم.بنده به عنوان مدیریت مهندسی نت در یکی از صنایع دولتی مشغول بکار هستم.پس از تحلیل و بررسی وضعیت موجود سازمان work flow فعالیتهای نت آماده و مورد تصویب سازمان قرار گرفت.متاسفانه مدیریت سابق قبل از این فاز مهم اقدام به خریداری نرم افراری کرده که هم اکنون با جریانهای کاری ما منطبق نیست.لطفا»در مورد انتخاب نرم افزار با توجه به سیستم کنونی راهنمایی های لازم را بفرمائید.ضمنا»خواستار عضویت در گروه بسیار خوب شما را نیز دارم.با تشکر و آرزوی توفیق روزافزون برای شما و سایر خدمتگزاران راه علم و آبادانی ایران زمین

  • 5 نوامبر 2010 در 09:15

   با سلام و تشکر
   اطلاعات داده شده دوست گرامی کم است ولیکن برای تحلیل درست موضوع سازمان شما و بستر فن آوری اطلاعات شما و نرم افزار قبلی و تحلیلهای فعلی شما باید بررسی شود.همان گونه که اشاره کردید بستر را از ابتدا در گذشته تقدیم و تاخر کارها رعایت نشده است.نرم افزارهای زیادی وجود دارد که با توجه به تحلیل سیستم شما می تواند فعالیتها و وضعیت فعلی شما را بهبود دهد ولی این بستگی دارد به فرآیند و نوع سازمان شما برای فعالیتهای نگهداری وتعمیرات.
   موفق باشید
   جلالی

 19. محمد مستاجران
  5 دسامبر 2010 در 17:47

  با سلام :
  خواهشمندم در صورت امكان نرم افزاري جهت نت قالب و پرس و ماشين آلات مربوط به شركت پرس شاپ معرفي نماييد .
  با تشكر

 20. 6 مارس 2011 در 15:52

  وبا احترام
  درصورت امكان شرح وظايف اپراتور تعمير و نگهداري pmو EMرابرايم ارسال نمائيد
  باتشكر از همكاري شما

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s