عضویت

وبلاگ نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر بیش از 1200 نفر مشترک خبر نامه دارد و هر هفته یک الی دو بار مطالب جدید به اطلاع آنان می رسد.

برای اشتراک خبرنامه در ستون سمت راست بلاگ آدرس ایمیل خویش را وارد کنید

اگر بهر دلیلی در ایمیلهای دریافتی در آینده به فونتهای نا مشخص برخورد کردید از یونی کد یوتی اف 8 که استاندارد فارسی نویسی و روئیت آن در وب می باشد بهره ببرید برای فعال کردن یونی کد یوتی اف 8 مراحل زیر را روی نرم افزار اکسپلورر خود اجرا کنید.

View > Encoding > unicode-UTF 8

بررسي چالش هاي نگهداري و تعميرات در صنعت کشور

بانك اطلاعات مديران و مشاوران نگهداري و تعميرات

کسب و کار نت ( اگر در زمینه نگهداری و تعمیرات خدماتی ارائه می دهید اطلاعات خویش را ثبت کنید)

 1. heidari
  10 جون 2008 در 10:26

  با تشکر از وبلاگ و مطالب فوق العاده آن.
  لطفأ در مورد نرم افزارهای CMMS و رتبه بندی آنها از لحاظ کارایی مطلب بنویسید؟
  به نظر شما تاکنون در ایران کدام نر م افزار از همه بهتر جواب داده؟
  شما اطلاعاتی در مورد نرم افزار مینتا دارید؟

  پاسخ: در مورد نرم افزار های نت در سایت مقالات و مطالب زیادی نوشته ایم و سوالات شما به نحوی پاسخ داده شده است. با توجه به کارخانه ، محصول ، فرآیند تولید و تجهیزات مفید بودن و غیر آن برای نرم افزار ها در قبض و بسط است و نمی توان نرم افزار خاصی را معرفی کرد ولی می توان پیشنهاد داد که با نرم افزاری کار کنید که تیم سازنده آن تخصصی بوده و پشتیانی علمی و تخصصی خوبی از نرم افزار و سیسیتم نت به شما بدهند در حال حاضر این بهترین استراتژی خرید است.برای اطلاعات بیشتر و معرفی با من تماس بگیرید

 2. heidari
  10 جون 2008 در 12:54

  با سلام.
  با تشکر از جوابتون:
  عرض کنم زمینه فعالیت من در برنامه ریزی تعمیرات یک پالایشگاه گاز نسبتأ کوچک با ظرفیت تولید پایین (نسبت به سایر پالایشگاه ها)ولی در عوض دارای سیستم ها و تجهیزات جدید و پیشرفته می باشد.
  حدود 8 ماه در پتروشیمی بندر امام با impact کار کردم خیلی هم راضی بودم هر چند بدون اشکال هم نبود ولی خوب جواب می داد.بقیه نرم افزارها را هم در حد مقالاتی که درباره اشون خوندم میشناسم.می خواستم خواهش کنم اگه شما در زمینه کار با هر کدام از این نرم افزارها تجربه خاصی دارید من رو از نظر و تجربه تون بهر همند بکنید.ممنون میشم.
  با سپاس فراوان

  پاسخ :
  نرم افزار Impact را تا حدود کمی آشنا هستم با Oee Impact کاملا» آشنا هستم و کل نرم افزار را تحلیل سیستم کرده ایم و جزئیات آن ترسیم شده است.به نظر من یک نرم افزار نمی تواند برای تمامی کارخانجات و صنایع کاربرد کامل داشته باشد حتی اگر این نرم افزار برای دو کارخانه و صنعت مشابه استفاده شود (هر چند که درصد زیادی انطباق خواهد داشت) دلیلش فرآیندهای یک سازمان است و برای دو کارخانه مشابه هیچگاه یک فرآیند منتخب استفاده نمی شود زیراکه مدیریت و نیروی انسانی آنها متفاوت هستند. لذا باید یک پایه اطلاعاتی و نرم افزاری را در نظر داشته باشیم و با توجه به فرآیندها سازمان آن نرم افزار و سیستم را تغییر و منطبق کنیم این بهترین استراتژی است که تقریبا» امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته نیز مد نظر است.لذا نمی توانیم نرم افزار خوب و نهایی را معرفی کنیم ولی باید نرم افزار را با شرکت ارائه دهنده اش معرفی کنیم که چقدر توانمند در ایجاد تغییرات و پشتیبانی هستند.به نظرم این مهم تر است امروز در ایران نرم افزارهای مختلف با عناوین و اکستنشنهای زیادی معرفی می شود قیمت حداقل پایه آنها 4 میلیون تومان می باشد ولیکن در عمل مشاهده کرده ام که سیستم های آنها برای کارخانجات مفید نبوده است این شرکتهای ابتدا با یک نرم افزار حسابداری و مالی وارد سازمانهای مختلف شده اند و بعد مدیریت برای توسعه دیگر فعالیتهای سیستم سازمان خودش به سراغ آنها مجدد رفته است تا اینکه اطلاعات و داده های پایه مشترک باشد ولی از الباقی وجود پشتیانی علمی ، نرم افزاری و سخت افزاری غافل هستند در مورد در سایت خیلی نوشته ایم و اضافه ، تکرار است.

 3. مجيد
  10 جون 2008 در 17:18

  سلام
  تمايل به عضويت

 4. asghari
  12 جون 2008 در 21:10

  سلام وخسته نباشید

  جناب آقای جلالی باتشکراززحماتی که دروبلاگتان می کشید.اگر امکان دارد پسورد read only پاورپوینت tpm and cmms را برایم بفرسید چند تا عکس و
  logo نیاز دارم خیلی از لطف تان متشکرم .

  پاسخ :
  متاسفانه امکانش نیست می بخشید باید این مسئله را درک کنید.

 5. asghari
  14 جون 2008 در 22:54

  با سلام وخسته نباشید .

  آقای جلالی متشکرم درکتان میکنم وهیچ انتظاری ندارم.
  آیا جنابعالی درزمینه نت تجیزات بانکی اعم از نرم افزار وسخت افزار تجربه ای دارید؟
  باتشکر

 6. asghari
  14 جون 2008 در 23:23

  با سلام
  آقای جلالی اگر امکان دارد عکس کار گروهی وعکس خط مونتاژ مرسدس بنز را
  برایم ارسال کنید با تشکر.

 7. بهرام حق بار
  5 ژوئیه 2008 در 08:22

  جناب آقای مهندس جلالی
  با سلام

  ضمن تشکر از زحمات شما در نخستین همایش نگهداری و تعمیرات 9.10 تیر اینجانب مسئول برنامه ریزی تعمیرات شرکت پلی نار وابسته به پتروشیمی تبریز بوده که دارای لیسانس مهندسی کامپیوتر از فردوسی مشهد و لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه تبریز هستم و در ضمینه نروافزارهای مکانیزه نگهداری و تعمیرات CMMS و برنامه ریزی تولید هم اکنون مشغول کار میباشم سئوالی که از محضر شما داشتم در مورد توسعه نرم افزار CMMS به تدارکات و انبارداری و حسابداری صنعتی از نظر پیچیدگی نرم افزار صحیح نیست ولی از طرفی سیستم جامع تر میشود خواهشمند است در این مورد راهنمایی فرمایید و در ضمن برای سیستمهایی (صنایع پتروشیمی )که با صدور مجوز پرمیت کار انجام می گیرد زمان پرت بالای 80 محاسبه میشود آیا فرمولی برای محاسبه بهره وری نیروی انسانی که از تقسیم مقدارنفرساعت کارشده به نفرساعت ورودی انجام میگردد روشی وجود دارد . با تشکر 091409966

  پاسخ : با سلام در مورد نرم افزار مربوطه باید گفت که دیگر آن نرم افزار در ردیف CMMS ها قرار نمی گیرد و شما به سمت EAM تمایل پیدا کرده اید در سایت قسمت مقالات نرم افزارهای نت عکسی نمایش داده شده است که محدوده تعاریف نرم افزارهای مدیریت تجهیزات و دارائی ها را به خوبی مشخص کرده است.
  در مورد سوال دوم باید شرح بیشتری بدهید ولی این نکته را بدانید که فرمول های بهره وری ثابت و ویژه نیستند با توجه به محدودیتهای شما و موقعیت کاری و فرآیندهای تولید می توانید متناسب با آنها فرمول بهره وری خویش را تدوین کنید فقط شرط های بهره وری و اهداف سازمان را باید در آن دیده باشید.

 8. بهرام حق بار
  6 ژوئیه 2008 در 13:17

  حضور محترم مهندسی جلالی
  با تشکر از پاسخ شما در مورد سئوال دوم عرض کنم در صنایع پتروشیمی واحدبهره برداری در صورت خرابی ماشین آلات پرمیتی برای رفع خرابی دستگاه برای واحد اقدام کننده که پیمانکار میباشد صادر میکند و واحد مربوطه رفع خرابی میکند برای چنین سیستمی که تا نبود خرابی کار انجام نمیگیرد زمان پرت زیاد بدست میآید یعنی پیمانکار برای توجیه زمان پرت اعلام می دارد برای حذف زمانهای پرت شما پرمیت صادر نمایید و ما هم کار کنیم اکنون که ما برای پیمانکار کاری نداریم انها نیز بیکار مینشینند برای چنین سیستمی آیا محاسبه زمان پرت لازم است یا نه اگر جواب شما منفی است پس موضوع بهره وری در وسط بلاتکلیف می ماند خواهشمند است راهنمایی فرمایید . با تشکر حق بار

  پاسخ:
  سلام دوست گرامی
  نحوه برخورد شما با پیمانکار در نوع قرارداد و یا سیستم اجرایی اشتباه است در واقع بنوعی در سیستم شما مودا یا اتلاف نهفته است و با جواب مثبت و منفی شما به بهره وری لازمه نخواهید رسید هر دو پاسخ کمکی نمی کند سیستم اجرایی کارخانه با پیمانکار را باید تغییر دهید پیشنهاد می کنم ابتدا از شروع اتفاق یک خرابی تا لحظه شروع به کار مجدد تجهیز تمامی مراحل و زمانهای کاری انجام یافته توسط شما و پیمانکار را محاسبه و لیست کنید و برای یک بازه یک ماه یا بیشتر آنالیز کنید نقاط پنهان باید آشکار شوند . در خدمت شما هستم.موفق و پیروز باشید

 9. علیرضا خباز بشر
  23 ژوئیه 2008 در 11:30

  باسلام
  احتراماً:
  به استحضار می رساند در صدد پیاد نمودن TPM در شرکت پارس خزر و لذا نیازمند یک استاد در این زمینه میباشد تا بتواند سمیناری جهت آشنایی مدیران با مباحث TPM , نت خودکنترلی در داخل شرکت برگزار نماید تقاضامند می باشد در این زمینه مرا یاری فرمائید.
  با تشکر

  پاسخ: با سلام
  اگر اشتباه نکنم شرکت پارس خزر در جاده مخصوص کرج می باشد بارها از جلو آن رد شده ام در زمینه نت بهره ور فراگیر برای برگزاری سمینار و دوره آموزشی در خدمت هستم در حال حاضر نیز در نزدیکی شما شرکت پارس خودرو می باشد که دو هفته پیش سمینار نت بهره ور فراگیر برایشان برگزار کردم و در ادامه مبحث آدیت نت و مشاوره نت بهره ور فراگیر را داریم که هنوز در دست بررسی است.
  پیشنهاد می کنم ابتدا نت بهره ور فراگیر برای مدیران برگزار شود در داخل آن به مبحث نت خودگردان نیز اشاره خواهد شد و بعد در سطح مدیران و سرپرستان تولید در صورت لزوم سمینارنت خودگردان برگزار گردد.
  در حال حاضر مشاوره و پیاده سازی نت بهره ور فراگیر با تیمی که مدیریتش با من است در سطح کشور کار می کنیم به لینک های زیر مراجعه فرمایید شماره تماس من در سایت نیز هست برای هماهنگی های آتی در خدمت هستم
  https://tpm4u.wordpress.com/about/
  https://tpm4u.wordpress.com/learning/

  09153163393

 10. جمشيد
  27 ژوئیه 2008 در 17:00

  مطالب بسيار خوبي در وبلاگ شما وجود دارد من در زمينه تجهيزات بندري فعاليت ميکنم واميدوارم مطالبي در خصوص اين موضوع داشته باشيد

 11. مينا
  21 آگوست 2008 در 13:33

  سلام به حضور محترم مهندسی جلالی
  من فارغ التحصيل رشته مهندسي نرم افزار، از دانشگاه آزاد قزوين هستم. به مدت يك سال بر روي پروژه نگهداري و تعميرات كار كرده ام. و در زمينه تحليل و طراحي پرو‍ژه كاملا موفق بوده ام . اينك جوياي فرصتي هستم كه اين كار را ادامه دهم، نياز مند راهنمايي از سوي شما هستم.
  با تشكر

  پاسخ : سلام در خدمت هستیم

 12. YASLIANI
  4 سپتامبر 2008 در 07:47

  I LIKE TO RECEIVE AND HAVE SOME PAPARE IN YOUR SITE.

 13. امیر مسیبی
  10 نوامبر 2008 در 13:37

  با سلام
  بنده در آزمایشگاه های حمایت از توسعه و نو آوری کارشناس تضمین کیفیت هستم مدیریت خواستار یک نرم افزار برای انبار مواد شیمیایی و … می باشد چه نرم افزاری را معرفی میکند؟
  چه سیستم نتی را برای آزمایشگاه ها لازم میدانید؟
  با تشکر فراوان

  پاسخ:
  سلام
  نرم افزار تخصصی و حرفه ای در زمینه نت آزمایشگاه ها در حال حاضر در بازار موجود نمی باشد ضمن اینکه زمینه و کاربرد آزمایشگاه را نیاز است قید کنید . نکته ای که در نرم افزارهای مورد استفاده در آزمایشگاه های صنعتی وجود سیستم کالیبراسیون و تجزیه و تجلیل سیستم اندازه گیری رعایت شود .

 14. farzam
  25 نوامبر 2008 در 14:37

  ضمن سلام
  مطالب مندرج در وبلاگ های جنابعالی بهترین راه گشا و راهنمای من از زمان دانشجوئی تا به حال که تنها کارشناس برنامه ریز نگهداری و تعمیرات یک کارخانه قطعه ساز شدم بوده ولی همونطور که جنابعالی هم استحضار دارید فرهنگ تعمیرات سنتی و مقاومت و عدم جدی گرفته شدن نت از سوی مدیران و صاحبان صنایع بزرگترین مشکلاتی بوده که من توی این کار باهاش در گیر بوده و هستم می خواستم دوره ها و کلاسها و موسساتی رو که می تونه اطلاعات من رو به عنوان یک مهندس صنایع حتی در 10 سال آینده جهت کار پیاده سازی بهینه اهدافم به عنوان یک کارشناس برنامه ریز نت کمک کنه به من معرفی کنید
  متشکرم

  پاسخ:
  سلام
  امید است مطالب سایت موثر برای تمامی دوستان باشد.در سایت بخش آموزش و مشاوره دوره های آموزشی مورد نیاز صنایع را ذکر کرده ایم.
  موفق باشید
  جلالی

 15. امیر
  2 دسامبر 2008 در 12:19

  با سلام و خسته نباشید

  یک سازمان برای مرجع شدن و کالیبره کردن تجهیزات چه شرایطی را باید دارا باشد؟
  داشتن iso 17025 در کالیبراسیون تجهیزات الزامیست؟
  آیا دوره های خاصی ذر زمینه کالیبراسیون که اعتبارنامه معتبری داشته باشد وجود دارد؟
  سرفصل های دوره های آموزشی کالیبراسیون چیست؟
  نرو افزارهای روز کالیبراسیون را معرفی کنید؟
  وضعیت تحریم در نرم افزارهای کالیبراسیون چگونه است؟

  در صورت امکان به همه سوال ها پاسخ دهید

  با تشکر فراوان

  پاسخ:
  سلام
  یک سازمان برای مرجع شدن و کالیبره کردن تجهیزات چه شرایطی را باید دارا باشد؟ شرایط ایزو 17025
  داشتن iso 17025 در کالیبراسیون تجهیزات الزامیست؟ خیر بستگی دارد شرکت شما در چه زمینه ای کار کند
  آیا دوره های خاصی ذر زمینه کالیبراسیون که اعتبارنامه معتبری داشته باشد وجود دارد؟ بله
  سرفصل های دوره های آموزشی کالیبراسیون چیست؟
  1. مقدمه اي از اندازه گيري و كاليبراسيون و اهداف اصلي از پياده سازي سيستم اندازه گيري و كاليبراسيون
  2. مراحل پياده سازي سيستم مديريت تجهيزات اندازه گيري و كاليبراسيون
  3. تعاريف و اصطلاحات
  4. الزامات كاليبراسيون
  5. انواع روش هاي كاليبراسيون
  6. تعيين فواصل زماني كاليبراسيون براي تجهيزات اندازه گيري (استاندارد OIML 10)
  7. روش هاي بازنگري فواصل زماني كاليبراسيون
  8. مشخصات كاليبره كننده (طبق استاندارد OIML 14) و ويژگيهاي ضروري مشخصه ي كاليبراسيون

  نرو افزارهای روز کالیبراسیون را معرفی کنید؟ نرم افزار خاص و ویژه ای در بازار که مناسب و کامل باشد موجود نیست برخی از شرکت ها ارائه دهنده نرم افزار ماژول کالیبراسیون را پیش بینی کرده اند متناسب با آزمایشگاه و نیاز باید نوشته یا بهینه شود
  وضعیت تحریم در نرم افزارهای کالیبراسیون چگونه است؟
  تحریمی نداریم سرچ نزنید ممکن است نسخه انگلیسی پیدا کنید

  موفق باشید

 16. كارداني
  1 فوریه 2009 در 23:13

  با سلام خدمت آقاي مهندس جلالي

  لطفا بفرمائيد بهره وري نت با سيتم هاي متمركز بالاتر است يا سيستم هاي غير متمركز

  پاسخ:
  سلام
  بستگی به سازمان و پراکندگی تجهیزات و فعالیتهای نت دارد.گاها» از ترکیب هر دو استفاده می شود ولیکن در سیستم های غیر متمرکز حتما» باید یک نرم افزار نت مناسب تحت شبکه پشتیبانی اطلاعات را برای کلیه پرسنل وجود داشته باشد تا موثر واقع گردد
  جلالی

 17. 18 فوریه 2009 در 13:55

  با سلام خدمت آقای مهندس جلالی
  بنده تمایل دارم در انجمن نت ثبط نام کنم ( عضو بشوم )
  اما امکان دسترسی به فرم ثبت نام وجود ندارد ،در صورت ممکن روش ثبت نام در انجمن نت را برایم ایمیل نمایید.
  ضمنا» من چند شاخص مناسب و با قابلیت مناسب در مورد فرایند نگهداری و تعمیرات می خواهم (البته در سایپکو فرایند برای پایش فرایند چند شاخص تعریف نموده ایم اما کارایی و اثربخشی فرایند را بطور مناسب نشان نمی دهد)در صورت امکان مورد اخیر را نیز برای بنده ایمیل نمایید .قابل ذکر است که من در صنعت شیمیایی (رنگ و پلاستیزول ) فعالیت می نمایم .
  با تشکر از زحمات جنابعالی
  ذوالفقاری

 18. 18 فوریه 2009 در 13:57

  جناب مهندس وبلاگ شما خیلی خوب است و قابل تقدیر.
  متشکرم

 19. saeed
  24 آوریل 2009 در 15:41

  salam.
  lotfan mara dar site khod ozve namaeed.man talash kardam ozve sham valki nashood.mer30

 20. كاظم
  14 جون 2009 در 08:57

  سلام
  به استحضار استاد محترم
  چندي پيش مسئول اينجانب تغيير كرد و به طور خلاصه عرض كنم كه ايشان به شاخص mtbf به هيچ وجه اعتقاد ندارد و محاسبه اش را بيهوده ميداند و معتقد است به جاي آن بايستي mttf محاسبه كرد.

  پاسخ:
  سلام
  حق دارد چون وقتی در کارخانه نت پیشگیرانه و برنامه ریزی شده صحیحی مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده های خرابی وجود نداشته باشد محاسبه این شاخص فایده ای ندارد

 21. مسعود
  24 جون 2009 در 07:17

  جهت ارسال بخشهايي از كتاب جديد نت

 22. reza
  3 آگوست 2009 در 12:14

  با سلام و عرض ادب
  پياده سازي سيستم جامع نت در بخش نگهداري و تعميرات شركت بهره برداري مترو ي تهران از چند سال پيش آغاز شده است.و قسمت هاي از زير سيستم هاي برنامه ريزي و اجرايي هم اينك عملياتي شده است. در زير سيستم تضمين كيفيت بخشي با عنوان گزارش تحليلي نت قرار دارد ،براي اين بخش تعدادي شاخص تعريف كرديم تا با آناليز و تحليل اين شاخصها گزارش مذبور تهيه گردد.در راستاي محاسبه دقيق شاخص ها مشكلاتي وجود دارد از جمله در محاسبه OEE و MTBF و مشكل ديگر در معيارهاي پذيرش اين شاخص هاست كه متاسفانه تا كنون به منابعي در اين خصوص با توجه به نوع صنعت(تحمل و نقل ريلي) دسترس ي پيدا نكرديم در صورت امكان مي خواستيم با توجه به سوابق ارزشمند جنابعالي از رهنمون هاي حضرت عالي استفاده كنيم .با تشكر

  پاسخ:
  سلام و احترام
  شاخص OEE برای تجهیزات و ماشین آلات حمل و نقل هم چون سیستم مترو شاخص موثر و مناسبی نمی باشد و محاسبه آن با مشکلات زیادی مواجه است حد پذیریش جهانی این شاخص حدود 85 درصد می باشد.
  نحوه محاسبه شاخص MTBF بسیار مهم و کلیدی است و اکثر چالشهای سازمانها در نحوه نادرست محاسبات آن می باشد برای این شاخص حد پذیریش تعریف شده استانداردی نداریم و به صورت مقایسه ای با نتایج قبلی روند افزایشی آن مدنظر می باشد که به سیستم تجزیه و تحلیل علل ریشه ای بروز خرابی های تجهیزات مرتبط است والا هر گونه اقدام دیگری در این زمینه فایده نداشته و دیر یا زود مجدد مقدار این شاخص به حالت قبلی کاهش خواهد یافت.
  شاخص های عملکردی در نگهداری و تعمیرات بسیار مهم می باشند و با مدیریت آنها فرآیند نگهداری و تعمیرات سازمان مدیریت می گردد.
  موفق باشید
  جلالی

 23. حسام
  4 آگوست 2009 در 19:06

  با سلام
  جنا آقای مهندس جلالی
  مطالب مفید و خوبی در وبلاگ شما وجود دارد که باید از زحمات ارزنده شما کما تشکر و قدردانی را داشته باشم

 24. محمد
  7 آگوست 2009 در 11:43

  دررابطه با چگونگي ايجاد سيتم نت بهره ور فراگير و چالش هاي فرهنگي آن در كارخانجات سوال دشتم

 25. عليرضا مصدقيان
  20 سپتامبر 2009 در 09:52

  با سلام
  اينجانب به تمايل به عضويت و دريافت اطلاعاتي فني در مورد تعميرات الكتروموتورها و تعمير و نگهداري آنها دارم.
  با تشكر

 26. MOATAMEDI
  18 نوامبر 2009 در 07:55

  با سلام و خسته نباشيد
  در صورت امکان اطلاعاتی در مورد نحوه نگهداری قطعات برقی داخل تابلو برقهای صنعتی و چگونگی بازرسی آنها در اختير بنده قرار دهيد

 27. G
  27 نوامبر 2009 در 10:37

  چه رابطه ای می توان بین TPM وTQM پیدا کرد؟

 28. سعيد
  18 ژانویه 2010 در 12:38

  با سلام
  اينجانب به تمايل به عضويت دارم

 29. محمدتقی ویسه
  27 ژانویه 2010 در 14:02

  تمایل به اشتراک دارم لطفاً اقدام فرمائید
  با تشکر

  پاسخ:
  توضیح داده ایم اقدام کنید

 30. 1 فوریه 2010 در 10:22

  با عرض سلام
  براي معرفي نم افزار از کدام قسمت سايت بايد استفاده شود؟
  با تشکر

  پاسخ:
  با آدرس ایمیل در تماس باشید و مشخصات لازمه را برای بررسی ارسال کنید
  با تشکر

 31. محمد حسين كريمي
  7 مارس 2010 در 11:11

  سلام
  خواهان عضويت مي باشم.
  با سپاس

 32. م.ب
  8 مارس 2010 در 10:26

  بسیارعالیست. لطفا» برای راه اندازی سیستم مکانیزه نت در صنایع وشرکتهای کوچک یک نرم افزارمناسب ونیز راهنماییهای لازم را ارائه دهید.

 33. داود عبدالهی
  9 آوریل 2010 در 09:47

  با سلام
  اينجانب به تمايل به عضويت دارم

  تحصیلات مهندسی صنایع دارم وکارمند مجتمع فولاد مبارکه می باشم فعالیتهایی در زمینه TPM انجام داده ام وبلاگ مفیدی دارید ارزوی موفقیت وبهبود مستمر در زمینه کاری برای شما دارم

 34. 12 آوریل 2010 در 18:25

  با سلام و خسته نباشید
  اینجانب کارشناس نت در مورد آدیت نت نیاز به اطلاعات مفید دارم.

 35. داوود محمودی
  23 مِی 2010 در 13:58

  با تشکر از زحمات وخدمات شما

  موفق باشید

 36. zahra mirzaee
  29 مِی 2010 در 07:44

  سلام من احتیاج به کمک در مورد اجرای pm در صدا و سیما نگهداری تهران (تاسیسات) دارم

 37. zahra mirzaee
  29 مِی 2010 در 07:46

  آقای مهندس جلالی لطف بفرمائید برای اجرای pm اولین مرحله چه مرحله ای می باشد و من باید چگونه شروع کنم .

  پاسخ:
  سلام دوست گرامی
  لینک های زیر را برای مطالعه توصیه می کنم
  مراحل گام به گام پیاده سازی نت پیشگیرانه
  http://irantpm.ir/2009/11/18/pm-optimization-8/

 38. habib
  27 ژوئیه 2010 در 13:31

  با سلام
  در مورد تعمير و نگهداري دستگاههاي افست و چاپهاي 5 رنگ اطلاعات ميخواستم

  • 29 اکتبر 2010 در 15:42

   سلام باید به کاتالوگهای خود دستگاه مراجعه کنید استاندارد شده چیزی وچود ندارد

 39. 4 نوامبر 2010 در 13:54

  باسلام و خسته نباشيد
  خوشحالم كه دركشورمان درمورد نت فعاليت ميشود . نت در بهره وري تاثيري بالاي 75% دارد اما متسفانه بخاطردلايل متعدد ناديده گرفته شده . لطفا خبرنامه را به ايميل بنده بفرستيدتا از نظرات دوستان بهره مند شويم.
  ثانيان پور

 40. ahad_moradi2003
  16 دسامبر 2010 در 15:16

  بنده از مطالب سایت شمابهره مندهستم وامیدوارم این مطالب ادامه داشته باشد

 41. احمد
  20 ژانویه 2011 در 00:00

  salam man lisanse mashinhaye keshavarzi hastam porozheye lisansamo mikham mohandesiye net dar mashin alat anjam bedam
  vali manba va matlab kam daram plz help mee

 42. mahmoud
  3 فوریه 2011 در 11:09

  ba tashakor

 43. madjid
  7 فوریه 2011 در 15:03

  بندهبیشتر به مقالات در زمینه تعمیرات علاقه دارم

 44. sabalani
  18 فوریه 2011 در 17:17

  تمايل به عضويت

 45. ماندانا.س
  3 جون 2011 در 15:29

  با سلام

  تمایل به عضویت…

 1. No trackbacks yet.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: